Woo-Hoo врти поклон! Не само било врти giveaway или - пријател, раса ентузијаст и експерт фабрика, Бет Смит работи на оваа книга со години и тоа е конечно тука!

Оваа книга зема право, каде Deb Робсон го Руно и влакнеста Прирачник застанале. Тоа одговара на прашањето, овци раса на овци раса ", како можам да се работи со него?" Оваа книга ги опфаќа избор, перење, prepping и се врти руно. Тоа е темелно и доста неверојатно, само погледнете:

Тоа е прекрасно!

Тоа е прекрасно! Исто така овци!

Стори издаваштво донираше копија на оваа прекрасна книга за поклон.

Сакаат да истражуваат некои од раси Бет Смит разговара во фабрика книга на руно? Внесете Алисон од Врти Доградба . Таа изгради суровини руно семплер околу Бет и нејзината книга, Бет Смит семплер .

Тука е нејзиниот опис: Оваа семплер пакет е фантастичен придружник. Содржи 2 мл. секоја од 15 раси кои Бет идентификува и / или се дискутира во книгата, ова е одличен начин да се добие вкус за некои од омилените влакна на Beth. Содржината на семплер разликуваат врз основа на акции, но секој примерок се најде во книгата.

Колку луѓе се толку опсесивно влакна имаат руно семплер именувана по нив? Алисон донираше еден семплер за нашите поклон.

Подготвена да излезе? Подготвени да победи?

Нашите редовни правила важат:

Остави коментар на овој пост помеѓу сега и полноќ источно време, Сабота 23 август Еден коментар ќе биде избран по случаен избор да одговорите на вештина тестирање прашање. Ако коментаторот одговори правилно, тие ќе победи копија на фабрика книга на Руно од Стори издаваштво и Бет Смит семплер од Врти Доградба . Ако веќе сте се доби награда од нас во изминатата година, Ве молиме да даде други spinners шанса. Giveaway вредност 97,95 $

Гледајќи во прашање проекти Knitty никогаш не успева да ни донесе среќа ... и инспирација!

KnitMinion на Скриена Фалт Ракавици .

Страшно предиво избор за ова: суптилните збогатување е навистина добар во ребра.

g itagiri на Индиго Конуси џемпер .

Толку голема.

hgd11 Додади Промена на срцето качулка .

Само вид на нешто што го прави да со нетрпение очекуваме да кулер времето ...

brieri на Grantangle капчиња украл .

Wow ... не можат да чекаат да се види како оваа расте. Паметен начин да се користи само-разголување предиво.

Arkus на Jasseron .

Инспириран избор на бои.

Tamyboy на boutonniere е само фантастична, и јас сакам како таа го стилизирана на нејзиниот Жан-јакна. Мислам дека треба еден од нив.

Токму онака како што треба да се направи.

Може да имате веќе видено ова, но тоа е премногу добра за да не го споделува еднаш: овца предизвици за еден велосипедист на трката. тревога: овците победи.


Неверојатен.

Универзитетот во Глазгов најави именувањето на Knitter во престој за 2014 година. Честитки за Сузан MCCOMB.

Сузан бил вклучен во неверојатна Aberteifi Cardigan , соработка handknit проект. На Cardigan, дизајнирани и создадени да го прослават роденденот на градот Cardigan, Велс, е дело на повеќе од 300 авторите. Тоа е повеќе од 5 милиони (5 1/2 yds) широк и е ремек-дело на скулпторски плетење.


Австралија жена е продажба сакана колекција нејзиниот покоен дедо на рачно плетени џемпери (со дозвола на knitter, баба) и донира на приносите во добротворни цели. Сакав увид во животот и стилот на Боб. Самите џемпери се убави работа. Иако последен пат кога проверив, таму не беа многу лево ...


2014 се одбележува стогодишнината од Првата светска војна, и овој блог пост се дискутира за важноста на плетење на војната.


76-годишниот Џери Бур, на Zelienople, Пенсилванија, плете волна капи да донираат за локални добротворни организации . Тој е направен 4343, откако тој започна во февруари на 2007 година Користи рака-извит плетење разбојот, но тоа е уште една фантастична излез и да го покаже на љубезност ... над 90 месеци, што е малку повеќе од 47 капи за еден месец.Преку KnitHacker : плетен немиот филм , од јапонскиот уметник Михо YATA . Само убава и многу умен.

Бонвиван, жена на светот и предиво Maven г-ѓа Крозби донираше предиво пакет да капчиња вашата сопствена Grantangle.

Три skeins на тепих вреќа (80% Запад Мерино / 20% свила) во вашиот избор на бои се за посегнување во овој giveaway.

Нашите редовни правила важат:

Остави коментар на овој пост помеѓу сега и полноќ источно време, недела 10 август Еден коментар ќе биде избран по случаен избор да одговорите на вештина тестирање прашање. Ако коментаторот одговори правилно, тие ќе победи на предиво од г-ѓа Крозби. Ако веќе сте се доби награда од нас во изминатата година, Ве молиме да даде други авторите шанса. Giveaway вредност 75,00 $

А лиценца за возбуда?

Шпионот кој ме плете Octopurly? А Вест за да убие? Роџер Мур, 007, и трикотажа модел .


Тоа е Чикаго Предиво индексирање недела! Повеќе информации тука.


Мојот стар технолошки индустрија само сака оваа: документ класа за LaTeX да им помогне на изгледот на шаблони за плетење .


На неделата, историски општество на TRAPPE, Collegeville, PERKIOMEN долина во TRAPPE, Пенсилванија е презентирање на разговор во Музејот на Dewees, за историјата на плетење .


Фотографија: Rosie Халам / BARCROFT медиуми - од Гардијан.

Не е строго плетење, но апсолутно неверојатна: Велика Британија уметник Луси врабец создаде целото агол продавница (погодност продавница) од филц . Тоа е на располагање за да ја посетите во текот на август во Bethnal Грин, Лондон. Сите елементи се создадени од страна, и се за продажба.


Knitty технологија уредник Рут Гарсија Alcantud има голема парче на својот блог за користење на стилови и модел за уредување на процесот на . Одличен читање за дизајнери и модел издавачи од сите видови.


Австралискиот уметник Coralie Ган планира socky изложба за рано 2015 во чест на стогодишнината од Anzac Day , на годишнината од првите големи Првата светска војна кампања во која Австралија и Нов Зеланд војници претрпе значителни загуби.

Таа е во потрага по идеи и придонеси, надевајќи се авторите да се направи еден пар чорапи користење инструкции светска војна ера, и надевајќи се дека да се пријават авторите да се кандидира работилници и демонстрации за време на настанот.

spinzilla

По мојата среќна успех со Тур де Руно, јас сум одлучи да се направи Spinzilla во октомври! Се прашувам колку предиво можам да се вртат во една недела? Сум се приклучи тимот ката, која е полна со сега, но, тука е листа на сите тимови се уште на располагање. Дали некој се придружи на тимот на уште?

Сум бил врти и плетење swatches за мојата Craftsy класа. Оставам во неделата и не можам да дочекам да ја снимат. Јас сум еднакви делови нервозен и возбуден, кој се чини за право.

Купот o "swatches

Купот o "swatches

Во Среќен Camper повлекување вести Бет, Рита и јас одлучив нашите goodie кеси и вратата награди денес. Секој camper ќе имаат 6 унци на влакна плус други изненадувања во нивните goodie торба и да си одат дома со најмалку една врата награда. Тоа се случува да биде толку многу забавно! Септември ќе биде тука наскоро. Дали сте се регистрираа уште ?

Моите деца се случува ментална бидејќи летото е речиси завршена. Мојата ќерка не ќе се погледне на Целна реклама во весник во неделата, бидејќи сето тоа е се вратам на училиште нешта. Јас ќе признаам ова лето е пренесен од страна, но јас сум решен да се притисне секој последната капка од него!

Што правиш да се притисне на последната забава надвор од летото?

А пред неколку недели налетав Лана Холден, дизајнер на Knitty омилен модел на искривувања чорап .

Јас вчудовидено праша гласно кога ја видов регистарска табличка ...
skewlicenseplate

Пријател на Knitty Лаура Nelkin зеде слика на оваа фантастична џип минатата година ...

licenseplate

(Иако прилично сигурни дека на сопственикот на овој посебен возило, исто така, crochets ...)

На неподражаем Луси Neatby нема украсени својот автомобил со нејзиниот заштитен знак логото "среќен бод".

neatbycar

Lorajean, предиво Даер зад Knittedwit.com го чува едноставна:

otherlicenseplate

Карен, сопственик на фантастиката предиво продавница Ќе плете има ова на својот автомобил ...

SWK - Копија

Лара Neel забележал ова , но ние не знам кој е му припаѓа на ...

otherlicenseplate2

Ако еден од овие е твое, или имате плетење-тематските регистарска табличка, ни покаже слика!

Направете "Ем трае!

Нашата сопствена Кејт (тоа сум јас! ;-) ) Е чест соработник на Sockupied комбинираат, и таа е во најновиот број на тема чорап издржливост .


На Предиво блудница и избрани пријатели (Здраво банда! Сме горди на вас!) Се преку нивните епски прибирање финансиски средства велосипед, на половина пат PWA пријатели за живот велосипеди рели . Тие се возеше од Торонто во Монтреал - 660km (412 милји или така) - да се соберат средства за поддршка на луѓе кои живеат со СИДА-та. Можете да го следат заедно на Стеф на твитови и Instagram мислења, и ако сакате да дознаете повеќе (а можеби и придонесе малку), посетите нејзиниот блог .


На Топика и Shawnee округот Јавната библиотека во Канзас лансираше нов пилот-програма за кредитирање на пловни објекти колекции и опрема. Што фантастичен начин за да се овозможи crafters да пробате нови алатки и техники пред да финансиски ангажман.


А забава и просветителската читање за историјата на Киченер бод. (Да, затоа што тоа е соодветно именка, именувана според некоја личност, таа секогаш треба да се капитализирани. Жителите на Онтарио, Канада, се користат за внесување со капитал К, бидејќи истоимената Господ му дал своето име на градот, исто така.) Тоа е вредно да се прочита на коментарите, исто така. Како што е секогаш на начин со историјата, некои од деталите се лигави. Тоа е најверојатно дека техниката постоела долго пред Првата светска војна, но доби ново име, бидејќи на здруженија со Господ и неговите трупи ...


Неделен Велика Британија списание на жените е собирање на плетени божиќни украси со цел да и подигање на некои добротворни навиваат, и кршење на светски рекорд.


Да, тоа е во право, тоа е помалку од 6 месеци до сезона. Како е вашиот подарок плетење доаѓаат заедно? ...

Мојата конечна TDF Грофот е, тапан ролна, ве молиме, 2,5 фунти! Јас не се пресмета yardage becasue бев врти мостри, мостри, мостри.

Конечна турнеја предиво и близок до на полу-цврсти материи

Конечна турнеја предиво и близок до на полу-цврсти материи

Јас не се вртат некои од новите и претрупан полуцврсти влакна во можност развиорен тие се на вистинскиот.

Еве што научив од оваа година TDF:

Ако јас се фокусираат може да се добие многу се врти направено. Дека само беспрекорно префрла целиот мој живот.

Јас се вртат повеќе кога слушам аудио книги од гледање телевизија. Тоа е полесно да се фокусираат и нема потреба да се запре и да скокнеш реклами.

Јас треба да се земе повеќе паузи, се водат и мраз кога сум болна затоа што, owie! Дека мускулот кој бега од надвор од мојот лактот во склопот на врвот на мојата рака на мојот рачен зглоб е кисел. Тоа не е само од предење, плетење, но и компјутерски работа премногу. Јас престанав да прави јога во текот на TDF - не е добра идеја.

Каков беше вашиот конечниот биланс за Тур де Руно и кои се вашите омилени подлактица протега?

Барате нешто?

Користење на формата подолу можете да пребарувате на страница:


Уште не најде она што го барате? Ни капка белешка за да можеме да се грижи за неа!

Посетете ја нашата пријатели!

Неколку високо препорачливо пријатели ...

Твитер Авто Објавување Поддржано од: XYZScripts.com