Drerësh modelet tona Tuajën

Bëj atë gjatë gjithë kohës si një projektuesi: Unë kërcell modelet e mia mbi Ravelry. I love duke parë atë fije knitters kanë zgjedhur; I adore parë versione të ndryshme dhe interpretime. Dhe kjo më bën aq të lumtur për të parë punën qenë puna ime, vlerësuar dhe të dashur të gjithë botën.

Dhe nganjëherë unë kam fun drerësh modele Knitty, gjithashtu, për Knitty tonë e premte WIPs dhe FOS përmbledhjen. I love duke shfletuar përmes projekteve për një çështje për të parë se çfarë është infektues, çfarë knitters janë të gëzuar marrjes, dhe si një projekt është duke u marrë.

Por diçka që ne kurrë nuk do të bëhet deri në këtë javë u shfletoni të gjitha projektet Knitty . Ravelry ka këtë tipar të mrekullueshme: ju mund të shihni të gjitha projektet që lidhen me publikimin tonë, nga të gjitha çështjet.

Që nga e mërkura 03:00 apo më shumë, ka 431.671 prej tyre. Është e mahnitshme dhe të kënaqshme dhe të mrekullueshme.

Ju faleminderit!

WWW: Great kanadez thurimë Tour; Model Shkrimi Online Class; Alice in Wonderland Yarnbomb

Thurur music video i javës : Shumë më pak i trishtuar se javën e kaluar, unë premtoj! Në të cilën një yarny-vajzë fillon ditën e saj. Cleverly krijuar nga artistë Janey Moffatt dhe Adami Clements për artist Benbo, dhe krejtësisht të bukur.


Sylvia dhe burri i saj, goditur rrugë

Autori, thur, projektuesi dhe tregimtar mjeshtër Sylvia Olsen është partway përmes saj " Great kanadez thurimë Tour ". Ajo filloi 1 Maj në Victoria, BC, dhe do të arrijë 15 Shën Gjonit Newfoundland qershor. Gjatë rrugës, ajo është vizituar dyqanet fije, mësim punëtori dhe treguar histori në lidhje me jetën e saj dhe jetën dhe punën e knitters bregdetare Salish e British Columbia.

Objektivi Sylvias është për të takuar sa më shumë njerëz në komunitetin kanadez thurje të jetë e mundur. Për të shkëmbyer histori për thurje dhe knitters në Kanada. Ajo është vizituar dyqane libër, dyqane fije, bibliotekat, muzetë dhe shtëpitë private në të gjithë kombin. Kur kjo është e gjitha mbi, Olsen do të ndajnë zbulimet e saj në Stories thurimë II, vazhdim të saj më të shitur mbledhjen e fundit të eseve, Tregime thurimë: Ese personale dhe Shtatë bregdetare Salish-frymëzuar Modele thurimë.


A pak e bërë me gusto vetë-promovimit; si një vazhdim deri në librin e saj në lidhje me shkruar modeli , vetë Kate tonë (! kjo është mua) po kandidon një kurs interaktiv online në modeli shkruar . I përshtatshëm për designers të të gjitha niveleve, të cilët dëshirojnë të shkruajnë udhëzime për projektin e tyre thurje, kjo klasë udhëzon ju nëpërmjet të gjithë procesin e të shkruarit e një model - nga udhëzimet aktuale deri në thurje provë, redaktimi teknik dhe procesin e botimit. Klasa është e gjitha për diskutim, dhe do të ketë ushtrime dhe aktivitete të fokusuara për të ndihmuar ju të zhvilloni stil dhe stilin e fletë tuaj, dhe për të gjetur ju edhe në rrugën tuaj për të shkruar modele. Nëse keni diçka që ju duhet ndihmë me shkrim jashtë, ose ju mendoni modelet tuaja ekzistuese kanë nevojë për një grimë e përmirësimit, kjo klasë mund të ndihmojë. Sillni pyetjeve tuaja dhe të jenë të përgatitur për të biseduar dhe të ndajnë dhe për të diskutuar me mua. Ajo fillon 30 Maj dhe shkon në 12 Korrik - puna në ritmin tuaj!


Image nga faqja e internetit Northern Echo.

Yarnbombers kanë goditur Saltburn Pier në Britani të Madhe përsëri. Kjo mol ka parë shumë instalime të mrekullueshme në të kaluarën - duke përfshirë një e mahnitshme për Olimpiadën e Londrës, por Alice in Wonderland-themed puna këtij viti mund të jetë my favorite. Ky vit shënon 150 vjetorin e botimit të librit.


Celebrity thur Alert: Aktori Nicholas HOULT ishte mësuar të thur me Charlize Theron , në grupin e Mad Max Road Fury. Unë do të donte shumë për të parë disa nga ato fotot ...

Tjerrje Jillian së: Humbja tjerrje Mjete

Unë nuk mund të mbani grepa grykë! Unë kam blerë shumë dhe e bëri shumë dhe ata të gjithë zhduken. Ku ata të shkojnë? A janë ata të paturit e një parti me të gjitha çorape të vetme që tharëse im ka ngrënë? Unë kam kaloi ato në timon tim, varur një qese të vogël në timon tim për t'i mbajtur ata në, por ata vetëm të kërcejnë dhe të zhduket. Këtu janë grepa unë kam tani, plus një në Lendrum tim.

Të gjitha grepa kam.

Të gjitha grepa kam.

Një beaded kam bërë dhe kjo është nga tela që është shumë e mirë dhe do të thyejnë shpejti. Tjetri është një clip letër, e cila është ajo që unë pothuajse gjithmonë të përfundojë duke përdorur.

Unë kam disa pyetje për ju:

  • Si mund të ju mbani nga misplacing grepa tuaj?
  • Nëse ju bëni grepa çfarë tela matës ju përdorni?
  • Çfarë grepa janë tuaj të preferuar? Trego më grepa ftohtë për të blerë.

A ka ndonjë mjete që vazhdimisht vë gabim?

WWW: Ruajtja Tradicionale Newfoundland thurimë; Rruga Lace; Në Kostoja e Making

Modelet klasike Tokë dhe harton, duke përfshirë të famshëm "mitts shkaktojë". Image nga website CBC.

Love this: CBC profilet dy knitters Tokë-bazë të cilët janë duke punuar për të ruajtur tradicionale thurje modele Newfoundland . Shirley Scott - i njohur si "Shirl të Purl" ka mbledhur mostrat e dorashka, kapele dhe shalle, dhe modelet e përdorur për t'i bërë ato. Ajo ka kaluar koleksionin e saj më të Christine LeGrow, pronarit të prera Handknits, i cili ka për qëllim për të mbajtur këto modele në qarkullim, dhe për të mbajtur këtë pjesë të rëndësishme të historisë sociale Kanadasë gjallë.


Wonderful, lëviz zgjuar dhe: një video muzikë për band Jakobit , e krijuar tërësisht me fije.


Unë jam shumë i ngacmuar në lidhje me këtë ekspozitë ardhshme 'tërësi Tjetër Botërore: Nën-Kultura Artizanatit "në Muzeun e Artit Racine në Racine, WI.

Shfaqja, e fokusuar në artistët frymëzuar nga Doctor Who, Star Wars, steampunk, dhe Superheroes, shqyrton kryqëzimin e artit me subjekte kulturore që frymëzojnë të përkushtuar "Fan" keto. Një Whole Tjetër Botërore përmban një shumëllojshmëri të objekteve dhe imazheve, nga quilts për shtyp të skulpturës - qoftë punon frymëzuar drejtpërdrejt nga këto tema, apo me përmbylljen e këtyre llojeve të temave-dhe-jashtë kulturës popullore ,.

Unë jam i gëzuar, sepse kjo tingëllon absolutisht e mrekullueshme. Oh dhe gjithashtu, origjinale më e madhe në brendësi shall është pjesë e shfaqjes.


Image nga website Huffington Post.

Jo Rreptësisht thurimë, por krejtësisht e bukur: artist Rruga NeSpoon përdor modele dantella tradicionale, textures dhe strukturat në mënyra shumë të jo-tradicionale .


Menduar provokimin Diskutimi i kësaj jave: " ? Çfarë është Kosto juaj e Making "Duke parë në të dy kosto të thur në dyqan me pakicë, dhe çështjen më të madhe të kostos së të gjithë përgjatë ciklit të prodhimit të materialeve, këtë blog post adresat ara në pyetjen e se sa ne jemi të gatshëm të shpenzojnë për të bërë një triko.

Anecdotally, unë shoh një divergjencë interesante në mënyrë knitters mendojnë të kostos së materialeve: është ky një artikull të veshjeve, dhe duhet kostoja fije të konsiderohet në kontekstin e një 'buxhet veshjeve', apo është ky një hobi, dhe është kostoja fije konsideruar më shumë në kontekstin e "vlerës argëtuese '? Disa nga kjo është shtyrë, natyrisht, nga buxheti në dispozicion të thur, por mua më duket të jetë një demonstrim interesant të ndryshim në mënyrën se si ne "përdorim" thurje - ne jemi jo (vetëm), duke e bërë atë, sepse ne kemi nevojë për rroba. Shumë knitters ta bëjë këtë për shkak se ata duan 'argëtuese', apo kënaqësinë e bërë, apo për të shprehur një impuls krijues - dhe konsideratat para të bëhet shumë e ndryshme. Edhe pse duke paguar 30 $ për një palë çorape është pa dyshim egër, kjo shifër mund të ndjehen pak më ndryshe në qoftë se ju e konsideroni vlerën e disa vlerë jave të crafting kënaqësi dhe kënaqësi dhe rehati për të bërë një artikull me porosi të arsyeshme që ju jeni krenar për të nxjerr.

Spinning Jillian së: Një Wheel freskuar

Unë kam pasur Schacht pakrahasueshëm time për një kohë të gjatë, më shumë se unë kam pasur dy fëmijët e mi dhe gati më shumë se unë kam pasur burrin tim, gati 20 vjet.

Këtu jemi në vitin 2008:

Pakrahasueshëm mia

Pakrahasueshëm mia

Kjo rrota ka një vend të veçantë në zemrën time. Ajo ishte rrota e parë e dija unë për të kërkuar me këtë nevojë njëjës unë të marrë, kur unë jam duke bllokuar mbi një rrotë. Rrota ime e parë kam zgjedhur sepse ai ishte i vetmi që unë mund të përballojë. Pakrahasueshëm im ishte rrota ime e dytë dhe unë kam qenë i egër rreth saj. Ajo ishte mënyrë për të dalë e ligë e mia në lidhje me bilancin time bankare dhe aftësi tjerrje. Unë isha ende një fillestar tmerruar kur kam parë pashë atë.

I vënë atë në layaway për gjashtë muaj dhe ka pritur me padurim, tjerrje në timon tim të tjera. Kur unë në fund mori shtëpinë e saj, unë pe e ugliest fije më të bukur. Nuk kisha asnjë ide se si për të rregulluar atë apo edhe se çfarë të gjitha pullat ishin për të, por unë pe në e saj. I dashur atë. Ajo ishte i durueshëm dhe ka pritur për mua për të kapur dorë. Maggie Casey më mësoi se si të përdorin atë me gëzim në një treg Estes Park Lesh.

Ajo udhëtoi në të gjithë vendin, si unë për të lëvizur dhe kishte fëmijë. Ajo u ul në bodrum për disa vjet, kur unë nuk e tjerr dhe ishte i sigurt se unë kurrë nuk do të tjerr përsëri. Por ajo ishte në pritje dhe të gatshëm për të shkuar një ditë u zgjova dhe e dinte se unë e nevojshme për të tjerr përsëri.

Disa vjet më parë ajo filloi nuk punojnë mjaft e drejtë. Të treadles kërcyen, sprovë ishte duke fluturuar pak tundet. I mbajtur tjerrje në e saj deri sa unë thjesht nuk mund të më. Im miqësore ekspert Schacht do mbështetur saj, derisa ajo thjesht nuk mund të më. "Ju duhet të dërgoni në e saj", tha ajo. Unë frowned. Unë ende pe në e saj ndonjëherë me gishtërinjtë e mi flakta skajet e treadles si një majmun për të mbajtur ata nga valëzim ose fërkim. Unë nuk dua që të dërgoni atë larg. Unë lloj i nevojshëm saj për t'u ulur në qoshe dhe të mbush me gëzim në mua në të gjithë punës sime tjerrje, nëse unë pe për të mos e saj ose. Ajo ishte me mua kur kam punuar në mpleks, kur kam ndihmuar Amy fillojë dhe pastaj mori Knittyspin, kur kam filluar mësimin klasa tjerrje, kur kam shkruar për punoj Magazine dhe Spin Off, kur kam marrë marrëveshje tim librin dhe shkroi dorëshkrimin tim.

Është koha tani për mua për të bërë një shumë të tjerrje, mostrat dhe projekteve për librin tim. Unë dua të tjerr ato në të, kështu që unë e dërgova në. Mbrapsht në Schacht për të marrë fikse dhe refreshed. Ajo nuk ka marrë kohë, ndoshta një muaj, por unë kurrë nuk e vënë një rrotë në vendin e saj në shtëpinë time, ndërsa ajo ishte zhdukur.

Ajo u kthye tjerrje të butë dhe të lehtë, me disa pjesë të reja që janë panje freskët dhe duken bukur kundër panje e saj të vjetër.

Rrota e mia të reja të vjetër

Rrota e mia të reja të vjetër

Unë jam aq i kënaqur që unë dërgova në dhe se folks në Schacht u kujdes kaq të madh të saj. Unë kam marrë një shumë të caktuar dhe tjerrje një shumë më të planifikuar dhe unë nuk dua të bëjë atë pa e saj!

A keni një rrotë jeni bashkangjitur veçanërisht?

Duart.

Kthehu në 2011, unë u zhvillua një sondazh për të mbledhur matjet këmbë. Edhe pse unë të projektimit dhe të thur shumë gjëra, çorape kanë qenë fokusi im kryesor për një kohë të gjatë. Duke qenë një lloj i vogël-shpejtë, sizing duhur sock ishte e rëndësishme për mua, dhe ky studim është projektuar për të ndihmuar mua dhe designers të tjera të madhësisë më të mirë modelet sock. Shumë lexues Knitty kontribuar matjet e tyre - thank you! Dhe kam botuar gjetjet e mia në këtë blog .

Pothuajse saktësisht katër vjet më vonë, ky studim është bërë pjesë e një libri, too: Custom Socks: thur për Fit këmbët tuaja * nis këtë verë.

Slide1

Unë e di! Është një imazh i tmerrshëm! Por ajo duhet të përcjellë atë që kam nevojë, unë shpresoj?

Tani është koha për skaj tjetër: duart. Unë jam duke bërë të njëjtën gjë, mbledhjen e informacionit nga madhësia e dorës, të më ndihmojë dorashka mira madhësi për të rriturit dhe fëmijët. Nëse ju keni marrë një minutë apo dy të lirë, si dhe një masë kasetë i dobishëm, ju lutem do të masë duart tuaja për mua? Dy prej tyre, në mënyrë ideale? Dhe ndoshta duart e anëtarëve të tjerë të familjes suaj?

Është i shpejtë, unë premtoj! Ka dy pyetje në lidhje me demografinë (grup-moshe, dhe nëse ju punoni në metrike apo perandorake) dhe pastaj gjashtë matje siç tregohet në grafik. Anketa këtu. Unë kam shtuar edhe një vend për ju që të më thoni në lidhje me ndonjë dorashka pa gishta të veçantë dhe doreza Nevojat përshtaten ju mund të keni dhe Përshtatje ju mund të bëni: ju gjithmonë të bëjë një varg? ju gjithmonë punë prangat ekstra-gjata? keni probleme me gjatesite e gishtit?

Ju faleminderit! Unë do të, si më parë, publikon rezultatet këtu. (Dhe po, unë jam duke shpresuar për të botuar një libër, too.)


* Nëse jeni të interesuar, ka më shumë info në lidhje me librin goditje këtu dhe këtu:

Obsession enjte: Ndihma

Blog i sotëm vjen tek ju nga një mysafir mjaft i famshëm. Ne jemi në frikë të asaj se si ajo përdor ndikimin e saj për fuqitë e mirë, dhe ne të kërkuar për të ndihmuar. Askush nuk mund të thotë se më mirë se ajo mund të, kështu që të marrë atë larg, Stephanie!


Këtë mëngjes kam marrë deri në fillim - kështu që në fillim ishte ende errët, dhe kam bërë kafe, dhe ndërsa ajo ishte brewing, kam vënë në sende time biking - duke përfshirë tepër hije dhe nderim material elastik po rrit. Pastaj shkova në katin e poshtëm përsëri, dhe u ul në drita e agimit, duke ngrënë gjalpë badiava dolli dhe duke pritur për tekstin nga Jen se do të më tregoni ajo ishte në trailhead. Kur ajo mori atje, unë shkova jashtë, mori në biçikletë tim dhe si unë u shtyrë poshtë në rrugë në drejtim të saj, unë mrekulluan që unë isha bërë atë. Unë jam trajnimit për Rally Bike përsëri, dhe unë kam një sekret për të të treguar ty.

verychipper 2015/05/13

Jen dhe unë shihen këtu në fillim të udhëtimit tonë këtë mëngjes. 50km para se të punës. Çfarë ju nuk mund të shihni se si është e ftohtë ne jemi. Ne u përpjekur chipperness mbinatyrshme si një antidot. Ajo i ndihmon.

Në fund të Rally vitin e kaluar, unë kam qenë duke shkuar për të marrë një vit jashtë. Vitin e kaluar ishte ... e vështirë. Unë nuk e di ndonjë mënyrë tjetër për të përshkruar atë. Shiu, orarin e madhe e trajnimit, gjunjët e mi - ata ishin me të vërtetë dëmton. Unë mendoj se kam një rrokje në problemin tani, por vitin e kaluar? Skajet e rides janë ndërprerë të gjitha me pako akulli. Gjithashtu, çështja e (* &% $% ## ing ketri hahet fronin tim e drejtë para tubim, dhe të kesh për të hipur të gjithë gjë në një të ri? Unë në vend nuk do të diskutojë ndikimin në thellësinë e mi-rajoneve, dhe në vend të ju them se atë vit ishte ... e vështirë. Unë kisha një natë shumë, shumë të ulët rreth mesit të rrugës përmes tubim, të cilën të kërkova (me veten time, si një grownup) dhe veten pse dreqin bëj këtë për veten time, dhe mendoi se ndoshta unë do të ketë një pushim të këtij viti. Kjo ndjenjë ishte ende aty, kur ne u tërhoq në Montreal. Ajo ishte e mahnitshme për të kanë bërë atë, unë ishte aq krenar për çdo gjë, por unë isha bërë. Vetëm ... për një kohë. Unë imagjinuar të gjitha mënyrat që unë ende mund të mbështesin këtë kauzë pa përfshirë kohën e lirë e mia, pushim veror, gjatë fundjavës dhe bigëzim. Unë nuk e kishte realizuar artistikisht se si për të të treguar askujt. Joe dinte pse, dhe ai tha se të gjithë do të kuptojnë. Mendova se ai kishte të drejtë shumë.

Pastaj, diçka ka ndodhur. PWA u detyrua të shkurtojë disa stafit dhe shërbimeve. Bike Rally është fondesh mbajtjen për PWA, dhe ne do të dështuar për të mbështetur ato, dhe njerëzit që përdorin ato. Nuk ishte faji i askujt. Në fakt, Kostoja e këtij ngritur më shumë para për një konkluzion të vitit të kaluar se kurrë më parë - nuk ka qenë më pak riders edhe pse, në krahasim me vitet e kaluara, dhe edhe pse përpjekjet për mbledhjen e fondeve ishin heroike, kjo nuk ishte e mjaftueshme. Kjo u zhvendos mua më shumë se unë mund t'ju them. Kjo dëshmi e prekshme se Rally është aq thelbësore, në mënyrë të menjëhershme për aftësinë e PWA për të ndihmuar njerëzit ... vetëm ajo goditi mua se zgjedhjet që unë bëra rëndësi, dhe ata rëndësi atë ditë, dhe diçka u këput.

Kam bërë tri gjëra të rëndësishme që ditë. I vendosur për të hipur përsëri. I vendosur për të pranuar pozicionin që unë u ofruar në Komitetin Drejtues. (Pa një fjalë të një gënjeshtër, unë kam qenë duke shkuar për ta kthyer atë poshtë.) Dhe ... kam vendosur të bëjë gjithçka në fuqinë time për të ndryshuar rezultatin për këtë vit, në përpjekje aq e vështirë sa unë mund të rritur sa më shumë që unë mund. Pra, unë nuk e lë. Unë kisha lloj të një ndjenjë të keqe në bark tim, por unë nuk e lë.

Këto vendime kanë pasur, të themi ... "ndikim". Unë kam përgjegjësitë e shtuara të Komitetit Drejtues. Unë ndihmojë për ta bërë vendime që formësojnë tubim, dhe të bëjë gjëra të jetë e mundur. Unë shkoj në një shumë të mbledhjeve. Unë po dërgoj një shumë e-mail, dhe edhe një herë, verë ime do të zhduket në një turbullirë e nget të trajnimit dhe sende Rally, dhe unë ndoshta do të jetë larg kur vjen mbesa ime e re e nipit - dhe, ndërsa unë kam disa ndjenja rreth se , Unë nuk pendohem zgjedhjen time. Unë ndjehem si është e rëndësishme, dhe unë jam kështu, në mënyrë shumë me fat që të ketë këtë kohë për të dhënë. (Ass ime nuk është dakord, por ne jemi në negociata.)

rainagain 2015/05/13 (1)

Jen dhe unë shihen këtu këtë mëngjes, duke humbur pak e asaj chipperness si shiu ka filluar, dhe ne u bëmë të dy lagësht dhe të ftohtë.

Pra, për të bërë një histori të gjatë edhe më gjatë. Këtë verë do të ngasin biçikletën time më shumë se 600 kilometra nga Toronto në Montreal, në miqtë për jetën Bike Rally. Këtë vit, ne kemi një ekip të vogël të familjes, si gjithmonë. Ken, kalorës kohë të gjatë, blog motorino, dhe personi që më roped në këtë në vendin e parë. Pato, më mirë burrë 23 vjeçar i gjallë (do të vlerësojmë shumë me mua duke thënë se "njeri" në vend të "djalë") dhe Jen - mama, student, punonjës, partnere e mrekullueshme hipur, dhe të gjithë katër prej nesh ... knitters. (E pra, në interes të ndershmërisë unë ndjehen të detyruar të them se Pato * mund * thur, por ai nuk e shpesh. Ai është 23. Me pjekurinë, do të vijë arsye.) Bijat e mia nuk janë duke na bashkuar këtë vit, për shkak se ata kanë oraret e punës / shkollës së që thjesht nuk mund të lejojë për 12 fundjavës / 1 javë jashtë angazhimeve të punës që janë të Rally. (Kjo nuk është patate të vogla. Ajo ha pushimet tuaja.) Shiko për ndikimin e tyre në vende të tjera. Ata janë ende në të.

thatdamnhill 2015/05/13

Jen dhe unë po shihet këtu duke u dorëzuar gomarët tonë nga një kodër përbindësh ne nuk mund të ngrihej. Nëse jetoni në Toronto, e di se ajo ishte Road qeramikë. Është fillimi i trajnimit - ne nuk mund të bëjë atë të gjithë rrugën deri. Ne do të shohim se si ne bëjmë në disa javë. Ajo ishte brutale.

Edhe një herë, unë jam duke kërkuar për ndihmën tuaj. Angazhimi ynë do të thotë asgjë pa ju. (Unë jam ndalur vetëm të shkurtër të quajtur ju era nën krahët tanë, lavdi zotit, edhe pse kjo ishte një gjë e afërt. Unë fshihet ajo.) Edhe një herë, unë jam duke shkuar për të provoni dhe për të rritur një ton të parave, dhe unë kam një çmendur-pantallona private dhe thellësisht personale qëllimi. Për këtë qëllim, unë jam duke shkuar për të bërë disa gjëra në të njëjtën mënyrë, dhe disa gjëra ndryshe. Çfarë qëndron e njëjtë? Dhurata Karmic balancues. Një herë në javë (apo më shumë) në mes tani dhe tubim, unë do të zgjedhur nga radhët e njerëzve të cilët kanë ndihmuar dhe përcjellëse një knitterly (ose spinnerly) dhuratë nga dikush tjetër që dëshiron të ndihmojë. * Çfarë është e ndryshme? Kush dërgon emrin e tyre së bashku.

Këtë vit unë dua që ajo të jetë e gjitha në lidhje me Karma. Ne jemi duke u përpjekur për të ndryshuar jetën këtu, të bëjë gjërat më mirë për disa njerëz, dhe ka shumë më shumë për atë se sa të holla, kështu që, këtu është gjë. Nëse ju dhurojë për të gjithë në ekipin tonë të vogël

Mua

Ken

Pato

Jen

Atëherë ju lutem dërgoni një email lënë mua e di që ju keni bërë kështu. Bëni rreshtin e subjektit "I kam ndihmuar", dhe ta dërgojnë atë në stephanieATyarnharlotDOT ca. (Shënim .ca kjo është një gjë e Kanada.) Të përfshijnë emrin tuaj, adresën, dhe nëse janë apo jo ju tjerr. (Për dashurinë e të gjitha gjërave leshtë, ju lutem, përdorni rreshtin e subjektit. Kjo e bën email tuaj të shkojnë në një dosje të veçantë dhe ju nuk kanë idenë se çfarë një ndryshim që e bën të mendje e shëndoshë e mia.) Ju nuk keni nevojë për të thënë atë që ju dha, ose përfshijnë prova. Unë e di që ju do të bëni tuaj më të mirë, çfarëdo që është, dhe unë e di që ju nuk do të gënjejë. Çfarë ka të re? Jo të gjithë kanë të holla për të ndihmuar me të - kështu që ne jemi duke marrë të gjitha llojet e ndihmës. Në qoftë se ju mund të kuptoj se disa mënyra të tjera për të bërë këtë, ju lutem dërgoni në email-it tuaj. Ndoshta ju mund të tregoni një mik. Ndoshta ju mund të postoni në lidhje me atë për të mediave sociale. Ndoshta ju mund të kontribuojnë një dhuratë. Ka shumë dhe shumë e mënyrave për të ndihmuar, dhe në qoftë se ju mund të gjej një mënyrë? Dërgo këtë email, lënë mua e di se ju e bëri.

Knitters, lejon të shkojnë të mëdha. Le të mbushen botën me të mahnitshme, dhe kur të gjithë në PWA pyet kush janë këta njerëz? Ken, Pato, Jen dhe unë do të buzëqeshni dhe të thonë atë që ne gjithmonë të bëjë. "Ata janë knitters. Ju keni asnjë ide se çfarë ata janë bërë të. "

* Nëse ju doni të kontribuojë një dhuratë, unë jam duke u përpjekur për ta bërë më të lehtë për veten time këtë vit. Kjo është një ton të punës, dhe unë nuk do mend për ta bërë këtë, por unë kam një e shtënë më të mirë në marrjen e të gjitha bëhet në qoftë se ju bëni këtë: Merrni një foto të dhuratën tuaj. Email mua me rreshtin e subjektit "Karmic Balancues" me detaje, foto dhe një link, në qoftë se ju doni mua për të përdorur një të tillë. Kur një nga ndihmësit është zgjedhur për një dhuratë, unë do të ju email adresën, dhe ju mund të anijeve atë të drejtë për ta. (Kjo nuk është një ide e keqe për të më lejoni të dini se ju keni kufizime të anijeve. Unë do të mbajnë gjurmët.) Faleminderit!


Mirë, lexuesit Knitty. Mund të ju ndihmojë në një farë mënyre?

WWW: Spies dhe artistëve dhe Ndryshimet Kulturore

Image mirësjellje ardhmen Muzeu / Sanquhar Tollbooth Muzeu, Copyright Dumfries dhe Këshilli Galloway.

Virtual Vizita muze: Muzeu E ardhmja e Jugut West Skocisë bën shumë nga ekspozitat e tyre në dispozicion për shikimin dhe eksplorimit në internet. Dashuria këtë koleksion të artikujve që tregojnë historinë dhe evolucionin e Sanquhar thurimë Sanquhar thurje, në kulmin e saj në shekullin e 18, përmban shumë. patterning dallueshme, ka punuar gjithmonë në të zezë dhe të bardhë, dhe është përdorur zakonisht për doreza. Ka shumë objekte për shikimin, fotografuar bukur, me shumë informata. Unë gjithashtu donte mbledhjen e modeleve të cilësisë së mirë thurje.


Historia Fabulous për Phyllis Doyle, një spiun britanik i cili përdoret për thurje të fshehin kodet duke punuar prapa linjave të armikut gjatë Luftës së Dytë Botërore . Historia e saj është e pabesueshme e mjaftueshme, edhe pa lidhje thurje.


Diskutim interesant rreth ku artizanale po shkon, dhe ndërrime kulturore në industrinë: projektuesi Karie Westermann shkruan një analizë të zhytur në mendime dhe mendohet-provokimin e tendencave ajo është duke parë në kulturën artizanale dhe industrisë (dhe po, ajo është një industri). Dhe Ellen Gill ka shkruar një post po aq interesante dhe të rëndësishëm në përgjigje . Ju nuk mund të pajtohen me gjithçka thonë ata, por të menduarit e tyre është e rëndësishme.


Pyes veten kush bëri redaktimin teknologjisë për këtë?

Fun, në LoveKnitting blog! 10 gjëra që ju nuk e dini Rreth thurimë! A e dini se libri i parë thurje është shkruar në shekullin e 17? Unë nuk e bëri!


1955 Clare McCardell veshje, duke shfaqur një pëlhurë Picasso-projektuar. Image mirësjellje Muzeu tekstile të Kanadasë.

Dhe sot në 'Jo rreptësisht Thurje por ende shumë ftohtë ". Nëse ju jeni diku afër Torontos këtë verë, të merrni veten në Muzeun tekstile të Kanadasë. Dy gjëra atje meritojnë vëmendjen tuaj: vjetore më shumë se vetëm një shitje yardage , maj 29 dhe 30, është një fondesh për muzeun. Kjo është një shitje e tekstileve dhe sende të lidhura: pëlhura, fije, libra, nocioneve dhe furnizimet. Ka gjithmonë një përzgjedhje e rrobave cilësisë së mirë, dhe unë adore gërmimi përreth në UFO-t grumbujt. Inventari vjen nga donacionet, dhe shumë crafters dhurojë projekte padashur. Unë e kam blerë projekte gjysmë-plotë për të shpëtuar mjetet dhe fije dhe modelet.

Dhe pika tjetër është një ekspozitë: Artisti Tekstile: Nga Picasso për Warhol . kuruar nga mbledhësit britanike Geoffrey Rayner dhe Richard Chamberlain, ekspozita përmban një përzgjedhje të rrallë-parë prej më shumë se 200 tekstileve të shtypura projektuar nga disa prej artistëve preeminent shekullit të 20-së. Ajo shkon deri në 4 tetor.

Surpriza modeli: Socks këndor ritëm

Zgjuar dhe gentlemanly Rich Ensor ka projektuar një tjetër goditje fituar: e shpejtesise kendore .

Ai shkruan në lidhje me procesin e projektimit të frymëzimit dhe në blogun e tij .

Tani, unë nuk jam vetëm duke e çuar vëmendjen tuaj për këtë blog post, sepse Rich thotë gjëra të këndshme për mua ... (kjo është një admirim të përbashkët), por për shkak se Rich ndriçon procesin e projektimit.

Test është në TANI! (ETA: 19:40 - Testi është e gjatë)

TEST TIME! Gjithkush + budgie e tyre, ju lutem klikoni në linkun më poshtë. Këto ndiqni lidhjet rreth për një kohë brenda faqes:

http://beta.knitty.com

Pretendon se është ditë e re-çështje!

Update në 07:07: Ju lutem ndiqni mua këtu: http://twitter.com/knittydotcom - Unë jam postimi përditësime si kemi ato. Kjo është e gjitha e mirë ... fakti që ai ia zunë frymën është vetëm informacioni. Administrator Sistemi ynë do të shkulje gjëra kështu që nuk do ta bëjë këtë, por ajo mund të jetë pak e një procesi për të arritur atje. Ndihma juaj është vlerësuar!

Update në 07:40: TEST tani është e gjatë! THANK YOU!

Ne mësuam shumë nga problemet që ju të gjithë me përvojë, dhe kështu Administrator Sistemi Chris do të bëjnë disa rregulluese dhe tweaking dhe ne do të drejtuar një test tjetër pak - ndoshta këtë fundjavë.

Faleminderit për të marrë kohë jashtë mbrëmje tuaj për të na ndihmuar të bërë re server gjithçka që ne të gjithë duan që ajo të jetë! Ju jeni të gjithë awesome!

#knittyservertest